Kimi Antonelli ontving deze week de Trofeo Bandini, wees Ferrari-geruchten opzij en hoorde van Juan Pablo Montoya dat zijn voorsprong van 43 punten hem juist kwetsbaar kan maken. Het schetst het beeld van een 19-jarige die op alle fronten wordt getest.

Foto: Mercedes
Antonelli over Ferrari-geruchten: ‘Ik ben Mercedes-coureur en wil met hen winnen’
Antonelli en de Ferrari-vraag die maar blijft komen
Na zijn vierde overwinning op rij in de Grand Prix van Canada reisde Antonelli af naar Brisighella, in de Italiaanse regio Emilia-Romagna. Daar nam hij de 33ste Trofeo Lorenzo Bandini in ontvangst, een prijs voor bijzondere prestaties in de autosport. De trofee werd in 1992 in het leven geroepen ter nagedachtenis aan de Italiaanse coureur Lorenzo Bandini, die in 1967 overleed tijdens de Grand Prix van Monaco. Eerdere winnaars zijn onder anderen Michael Schumacher, Lewis Hamilton, George Russell en Max Verstappen, die de prijs in 2016 ontving.
Maar ook bij dit evenement ontliep Antonelli de Ferrari-vraag niet. Zijn antwoord was helder. “Ferrari is een enorm team met een ongelooflijke aanhang en zal altijd een plek in de geschiedenis houden”, zei de Italiaan. “Maar ik ben een Mercedes-coureur en mijn doel is om met Mercedes te winnen. Zij hebben mij al vroeg een kans gegeven en mij gedurende mijn hele traject gesteund. Ik voel de plicht om alles te geven voor dit team. Daarna zien we wel.”
De toevoeging “zeg nooit nooit” liet hij ditmaal achterwege. Eerder gebruikte Antonelli die formulering wel, maar bij de uitreiking van de Trofeo Bandini klonk zijn antwoord een stuk resoluut. Mercedes heeft hem vanaf zijn vroegste jaren in het opleidingsprogramma begeleid, en dat gevoel van verplichting lijkt zijn loyaliteit te verankeren.
Montoya ziet de valkuil die Antonelli zelf nog niet ziet
Ondertussen klinkt er een andere waarschuwing. Juan Pablo Montoya sprak in zijn podcast MontoyAS over de interne titelstrijd bij Mercedes en stelde dat de voorsprong van Antonelli zijn gevaarlijkste moment kan worden.
“Het grootste probleem waar Kimi tegenaan zou kunnen lopen, is wanneer hij denkt dat hij al een comfortabele kans op het kampioenschap heeft”, aldus Montoya. “Dan mindert hij wat intensiteit om op veilig te spelen, en dat is wanneer de fouten erin gaan. En George weet dat.”
Montoya wees ook op recente precedenten. Vorig seizoen liep Oscar Piastri een grote voorsprong weg door fouten te blijven maken, waarna Lando Norris hem inhaalde. En ook Max Verstappen pakte later dat seizoen bijna de titel van Norris af. “Het is nog lang niet voorbij”, benadrukte Montoya. “Er zijn nog genoeg races te gaan.”
Rivaliteit met Russell en de Monaco-test
Antonelli heeft zijn vierde Grand Prix op rij gewonnen en staat 131 punten tegenover 88 voor Russell. Hij erkent dat de interne strijd een andere aanpak vraagt dan een gevecht met coureurs van andere teams. “De sleutel is consistentie. Je moet elk weekend het maximale halen en agressief rijden, maar met verstand. George en ik willen de sterke samenwerking binnen het team niet beschadigen.”
De volgende test is Monaco, waar Antonelli vorig jaar een moeizaam weekend beleefde. Hij verwacht dat Ferrari er de toon zal zetten. “Ferrari wordt de te kloppen ploeg in Monaco. Met die uitlaatgeblazen vleugel aan de achterkant genereren ze veel neerwaartse druk bij lage snelheid, wat op een stratencircuit een groot voordeel is.”
Voormalig teambaas Franz Tost plaatste Antonelli ondertussen stevig in de top van het huidige F1-veld. “Kimi Antonelli heeft in deze eerste races een sensationele prestatie neergezet, gezien zijn ervaring. Hij behoort al tot de nieuwe supersterren”, zei Tost, al bleef hij Verstappen als absolute nummer één bestempelen.
Vriendschap met Verstappen gaat verder dan F1
Antonelli sprak ook over zijn band met Verstappen, die verder reikt dan de F1-paddock. “In Montreal hadden we het over de virtuele 24-uursrace van Le Mans. We praten ook over ons leven, raceweekenden en auto’s in het algemeen. Het zijn altijd aangename gesprekken.” Dat de twee concurrenten op de baan zo open met elkaar omgaan, is opvallend. Maar voor Antonelli is het gewoon onderdeel van wie hij is.
Hoe het er in Monaco voor staat, leest u in ons artikel over de kansen van Ferrari en McLaren zonder Straight Mode in het prinsdom.