Andrea Kimi Antonelli heeft de Grand Prix van Canada gewonnen en daarmee zijn vierde overwinning op rij geboekt. De 19-jarige Italiaan profiteerde van de uitvalbeurt van teamgenoot George Russell, die halverwege de race met een motorstoring langs de kant belandde terwijl hij aan de leiding reed. Lewis Hamilton eindigde als tweede voor Ferrari, Max Verstappen pakte zijn eerste podium van het seizoen op de derde plek. In de WK-stand loopt Antonelli nu 43 punten uit op Russell.

Foto: Red Bull Content Pool
Antonelli wint GP Canada en pakt vierde zege op rij na uitvallen Russell
Chaotische start door weertwijfels en stilstaande auto
De aanloop naar de race stond in het teken van onzekerheid. Lichte regenbuien in de ochtend lieten het asfalt op het Circuit Gilles Villeneuve vochtig achter, net genoeg om de bandenkeuze tot een gok te maken. McLaren besloot beide wagens op intermediate banden te starten, een keuze die direct verkeerd uitpakte. De baan was nagenoeg droog, en Oscar Piastri liet al voor de start via de boordradio weten dat de keuze een vergissing was.
De start werd vervolgens uitgesteld doordat Arvid Lindblad stilstond op de startgrid. Na maar liefst drie formatierondjes gingen de lichten uit. Lando Norris maakte de beste start en schoot vanaf de derde rij naar de leiding dankzij zijn intermediates, terwijl Russell terugviel naar de derde positie. Maar de voorsprong van Norris duurde slechts één ronde: Piastri dook meteen de pits in voor slicks, Norris volgde een ronde later. Beide McLarens zakten weg naar het middenveld en begonnen aan een lange inhaalrace.
Russell en Antonelli in een meedogenloos gevecht
Met de McLarens uit beeld namen Russell en Antonelli het heft in handen. Het werd een gevecht dat de spanning van de sprintrace op zaterdag ruimschoots overtrof. De twee Zilverpijlen wisselden meermaals van positie en waren voortdurend elkaars bumper. Russell pakte de leiding in de laatste chicane na ronde zes, maar Antonelli remde zich bijna in de achterbumper van zijn teamgenoot. Contact bleef op het nippertje uit.
Mercedes greep in via de boordradio en waarschuwde beide rijders: als het gevecht niet rustiger werd, zou het team een einde aan de strijd maken. Antonelli heroverde de leiding in ronde 22, maar maakte twee ronden later een fout in de hairpin. Russell nam de koppositie terug. Vervolgens namen de twee zij aan zij de laatste chicane, er was licht contact en Antonelli dook het grind in. Hij dook voor Russell de chicane af, maar moest zijn positie teruggeven.
Russells motor geeft het op
In ronde 30 draaide het drama zich volledig om. Russell schoot bij het uitkomen van bocht negen over het gras en zette zijn W17 stil langs de baan. De motor had het begeven: geen vermogen meer, geen elektronica. Russell stapte uit, gooide zijn hoofdsteun voor de auto op het asfalt en keek machteloos toe terwijl zijn wagen onder Virtual Safety Car werd weggehaald. De stewards noteerden het gooien van de hoofdsteun.
Terug in de pits vertelde Russell aan Sky F1 wat er was gebeurd: “Alles viel plotseling uit, ik ging de bocht in… motor uit, geen elektronica, geen remmen. Ik weet even niet wat ik moet zeggen.” Desondanks probeerde hij er het positieve van in te zien: “Ik ben trots op mijn weekend. Pole in de sprint, de sprint gewonnen, pole in de kwalificatie, ik leidde de race. Ik ben wel gefrustreerd, maar wat had ik meer kunnen doen?”
Het was Russells eerste uitvalbeurt sinds de Grand Prix van Groot-Brittannië in 2024. Zijn achterstand op Antonelli groeide daarmee naar 43 punten. De alarmbellen die eerder al afgingen rond Russells titelkansen klinken na Canada een stuk harder.
Hamilton klopt Verstappen in de slotfase
De Virtual Safety Car bracht leven in de achterhoede. Antonelli, Verstappen, Hamilton, Leclerc en anderen doken de pits in. In de herstart die volgde was het aan Verstappen om de tweede plek te verdedigen tegen Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen reed zijn Ferrari steeds dichter naar de Red Bull, en in de eerste bocht verschalkte hij Verstappen met een gewaagde actie van binnenuit. De Nederlander had geen antwoord en eindigde als derde, zijn eerste podium van het seizoen.
Isack Hadjar reed lang sterk naar de vijfde plek, maar ontving een tijdstraf van tien seconden voor een gevaarlijke actie richting Leclerc op het rechte stuk. De straf maakte geen verschil voor zijn eindklassering: zijn voorsprong op nummer zes was ruim veertig seconden. Piastri kreeg een tijdstraf van tien seconden na een aanrijding met Alexander Albon, die daardoor moest opgeven. Norris, Alonso en Russell vulden de lijst met uitvallers aan.
Historisch record voor Antonelli
Antonelli reed ongestoord naar de finish en schreef daarmee geschiedenis. Hij is de eerste coureur ooit in de Formule 1 die zijn eerste vier carrièrezeges op rij boekte. Met vier overwinningen op rij en een groeiende marge in het kampioenschap is de 19-jarige Italiaan uitgegroeid tot de man om te kloppen in dit seizoen.
Volledige uitslag GP Canada 2026
| Pos. | Coureur | Team | Achterstand |
|---|---|---|---|
| 1 | Kimi Antonelli | Mercedes | Winnaar |
| 2 | Lewis Hamilton | Ferrari | +10.7s |
| 3 | Max Verstappen | Red Bull Racing | +11.2s |
| 4 | Charles Leclerc | Ferrari | +44.1s |
| 5 | Isack Hadjar | Red Bull Racing | +1 ronde |
| 6 | Franco Colapinto | Alpine | +1 ronde |
| 7 | Liam Lawson | Racing Bulls | +1 ronde |
| 8 | Pierre Gasly | Alpine | +1 ronde |
| 9 | Carlos Sainz | Williams | +1 ronde |
| 10 | Ollie Bearman | Haas | +1 ronde |
| 11 | Oscar Piastri | McLaren | +2 ronden |
| 12 | Nico Hulkenberg | Audi | +2 ronden |
| 13 | Gabriel Bortoleto | Audi | +2 ronden |
| 14 | Esteban Ocon | Haas | +2 ronden |
| 15 | Lance Stroll | Aston Martin | +4 ronden |
| 16 | Valtteri Bottas | Cadillac | +4 ronden |
| DNF | Sergio Perez | Cadillac | |
| DNF | Lando Norris | McLaren | |
| DNF | George Russell | Mercedes | |
| DNF | Fernando Alonso | Aston Martin | |
| DNF | Alex Albon | Williams | |
| DNS | Arvid Lindblad | Racing Bulls |