Gridstraffen
Na de kwalificatiesessie op vrijdag bleek al snel dat niet iedereen zich aan de regels had gehouden. Mercedes-coureur
George Russell,
Alpine-rijders
Esteban Ocon en
Pierre Gasly kregen elk een gridstraf van twee plaatsen. Dit naar aanleiding van het overtreden van de regels tijdens de kwalificatie. Ze zouden in niet genoeg links hebben aangehouden bij het uitrijden van de pitstraat.
Startopstelling GP Brazilië 2023
De pole position is zoals gezegd voor Max Verstappen, die een sterke kwalificatie reed op het Autódromo José Carlos Pace. Naast hem op de eerste rij staat
Charles Leclerc van
Ferrari. De derde en vierde plaats zijn bezet door de
Aston Martin-coureurs, met
Lance Stroll op P3 en
Fernando Alonso op P4.
Lewis Hamilton maakt de top 5 compleet.
Het is echter in het middenveld waar de grootste veranderingen zijn opgetreden. George Russell, die oorspronkelijk zevende stond, start nu vanaf de achtste positie.
Esteban Ocon en
Pierre Gasly, die beiden een sterke kwalificatie hadden, vallen terug naar de 14e en 15e plek respectievelijk.
Positie | Coureur | Team |
---|---|---|
1 | Verstappen | ![]() |
2 | Leclerc | ![]() |
3 | Stroll | ![]() |
4 | Alonso | ![]() |
5 | Hamilton | ![]() |
6 | Norris | ![]() |
7 | Sainz | ![]() |
8 | Russell* | ![]() |
9 | Perez | ![]() |
10 | Piastri | ![]() |
11 | Hulkenberg | ![]() |
12 | Magnussen | ![]() |
13 | Albon | ![]() |
14 | Ocon* | ![]() |
15 | Gasly* | ![]() |
16 | Tsunoda | ![]() |
17 | Ricciardo | ![]() |
18 | Bottas | ![]() |
19 | Sargeant | ![]() |
20 | Zhou | ![]() |
In het kort
De gridstraffen hebben de startopstelling voor de Grand Prix van Brazilië 2023 behoorlijk opgeschud. Terwijl de top ongewijzigd blijft, zien we aanzienlijke verschuivingen in het middenveld. Russell, Ocon en Gasly zullen nu harder moeten werken om zich een weg naar voren te banen in het peloton, terwijl coureurs als Stroll en Alonso mogelijk kunnen profiteren van deze gewijzigde situatie. De straffen zorgen ongetwijfeld voor extra spanning en verhaallijnen terwijl we naar de race op zondag toeleven.