Foto: XPB Images

Tijdschema GP van Spanje 2026: F1 debuteert op Madring in Madrid

3 min ·

De Formule 1 verlaat Monza en trekt meteen door naar Spanje, maar dan niet naar het vertrouwde Barcelona. Aankomend weekend racet het veld voor het eerst op Madring, een nieuw stratencircuit rond het IFEMA-beurscomplex in Madrid. Niemand in de paddock heeft er ooit een raceronde gereden, wat van de drie vrije trainingen meer dan een formaliteit maakt.

Het circuit ligt dicht bij het trainingscomplex van Real Madrid en telt twintig bochten over een lengte van 3,365 mijl, met de klok mee. Ferrari heeft er al eerder een filmdag mee gedraaid, en de FIA F3 testte er recent een dag. Die testdag leverde niet minder dan negentien rode vlaggen op, wat aangeeft dat de baan grip en grenzen nog niet prijsgeeft zonder slachtoffers.

Lees ook: Gasly noemt Monza-weekend na pole en P7 ‘het verhaal van mijn leven’

Tijdschema Grand Prix van Spanje in Madrid

Het weekend volgt het klassieke format: drie vrije trainingen, een kwalificatie en de race. Onderstaand het volledige schema in Nederlandse tijd, die tijdens dit weekend gelijkloopt met de Spaanse klok.

DatumSessieNederlandse tijd (CEST)
Vrijdag 11 septemberVrije training 113:30 – 14:30
Vrijdag 11 septemberVrije training 217:00 – 18:00
Zaterdag 12 septemberVrije training 312:30 – 13:30
Zaterdag 12 septemberKwalificatie16:00 – 17:00
Zondag 13 septemberGrand Prix van Spanje15:00 – 17:00

De race telt 57 ronden. Wie zaterdag om 16:00 uur de pole position pakt, doet dat zonder enige historie op de baan om op terug te vallen. Elke afstelkeuze is dit weekend gokwerk, ook voor de topteams.

Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app

Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.

Download app

Nieuwe baan, oude vragen over grip

Madring combineert permanente circuitdelen met stukken die normaal gewoon openbare weg zijn, een opbouw die vaker voor onvoorspelbare grip zorgt naarmate het rubber zich op het asfalt opbouwt. De negentien rode vlaggen tijdens de F3-test wijzen daar al op. Voor de teams betekent dat: geen referentiedata uit voorgaande jaren, geen simulatiemodellen die al gevalideerd zijn, en dus drie vrije trainingen die er echt toe doen voor de afstelling.

Voor Nederlandse kijkers scheelt het weinig: Spanje en Nederland zitten in dezelfde tijdzone, dus de tijden hierboven zijn direct de tijden op de bank. De Formule 1 kalender toont dat Madrid de veertiende race is van het seizoen, met tien races die daarna nog volgen.

Lees ook: Data toont: Monza verliest bijnaam Temple of Speed door nieuwe F1-regels

Antonelli gaat als leider Madrid in

Wie er ook wint op Madring, de koploper in de WK-stand verandert voorlopig niet snel. Kimi Antonelli reist naar Madrid als winnaar van de Italiaanse Grand Prix, waar hij vanaf de negentiende startplaats naar de zege reed. Met 267 punten heeft de Mercedes-coureur een voorsprong van 66 punten op teamgenoot George Russell, die op Monza als tweede finishte. Lewis Hamilton staat derde met 191 punten, Max Verstappen volgt op de zesde plaats met 127 punten en een achterstand van 140 punten op de leider.

Dat gat is met tien races te gaan groot genoeg om Verstappen buiten de directe titelstrijd te plaatsen, ook al pakte hij op Monza wel het podium. Voor Mercedes is Madrid vooral een kans om het constructeurskampioenschap verder uit te bouwen: het team staat met 468 punten ruim boven Ferrari en McLaren.

Belangrijker dan de puntenverschillen is dit weekend de baan zelf. Wie zaterdag de kwalificatie wint, wint die op een circuit waar niemand vooraf weet hoe het rubber zich gedraagt na drie trainingen. Dat maakt de eerste Grand Prix van Spanje op Madring, ondanks alle voorspelbare namen bovenaan de stand, een van de weinige races dit seizoen waarvan de uitkomst echt open ligt.