McLaren domineert in Barcelona: Piastri verovert pole voor Spaanse GP

Oscar Piastri heeft de pole position veroverd voor de Grand Prix van Spanje. De Australische McLaren-coureur was met een rondetijd van 1:11.546 twee tienden sneller dan teamgenoot Lando Norris. Max Verstappen kwalificeerde zich als derde met exact dezelfde tijd als George Russell, maar omdat de Nederlander zijn tijd eerder neerzette, start hij voor de Mercedes-coureur.

Red Bull Content Pool

McLaren toont overwicht

De dominantie van McLaren kwam niet als een verrassing. Het Britse team was al het hele weekend oppermachtig in Barcelona. Na alle vrije trainingen als snelste te hebben afgesloten, maakte het team de favorietenrol waar in de kwalificatie.

In de slotfase van Q3 zette Norris als eerste een snelle tijd neer met 1:11.755. Piastri reageerde direct met een indrukwekkende ronde van 1:11.546, goed voor twee tienden voorsprong op zijn teamgenoot. “Cheeky!”, reageerde Piastri over de boordradio toen Norris eerder probeerde van zijn slipstream te profiteren.

Verstappen deelt derde startrij met Russell

Max Verstappen moest genoegen nemen met de derde startpositie. De Red Bull-coureur klokte exact dezelfde tijd als Russell: 1:11.848. Omdat Verstappen deze tijd eerder noteerde dan de Mercedes-rijder, mag hij vanaf P3 starten.

Lewis Hamilton voltooide de top vijf in zijn Ferrari, gevolgd door Mercedes-nieuwkomer Andrea Kimi Antonelli. Charles Leclerc kon niet verder komen dan de zevende tijd, terwijl Pierre Gasly, Isack Hadjar en thuisrijder Fernando Alonso de top tien completeerden.

Teleurstelling voor Sainz en Tsunoda

De kwalificatie kende verschillende verrassingen. Thuisrijder Carlos Sainz werd al in Q1 uitgeschakeld en start zondag vanaf een teleurstellende achttiende positie. “Niet goed”, was zijn korte commentaar na afloop.

Ook voor Red Bull-coureur Yuki Tsunoda verliep de sessie dramatisch. De Japanner zette de langzaamste tijd neer en sluit de startopstelling af. Tsunoda meldde na afloop dat hij mogelijk schade had aan zijn vloer.

Franco Colapinto kreeg te maken met technische problemen bij het verlaten van de pitstraat, waardoor hij geen laatste snelle ronde kon rijden in Q1.

Race op zondag

De Grand Prix van Spanje start zondag om 15:00 uur. McLaren is op basis van de kwalificatie de grote favoriet, maar het blijft afwachten hoe de race pace zich verhoudt tot die van Red Bull en Mercedes.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *