
Foto: Red Bull Content Pool
Internationale media vieren terugkeer van de oude Verstappen
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Max Verstappen boekte zijn eerste overwinning sinds mei met een dominante voorstelling op Monza. De Nederlander profiteerde optimaal van de chaos bij McLaren, waar teamorders voor flink wat ophef zorgden tussen Lando Norris en Oscar Piastri.
Chaos bij McLaren overschaduwt Verstappen zege
De internationale pers focust vooral op het drama dat zich afspeelde bij McLaren tijdens de Grand Prix van Italië. Het Duitse Bild omschrijft de race als “een feestje voor fijnproevers” vol “ruzie, drama en een lachende Nederlander”. Het medium benadrukt hoe Verstappen via de boordradio hoorde dat McLaren teamorders had gegeven aan Piastri om zijn tweede plaats af te staan aan Norris.
“De papajadroom van een één-tweetje in Monza spat uiteen in frustratie”, schrijft Bild over de situatie bij het Britse team. De problemen ontstonden doordat Norris een langzame pitstop kreeg en daardoor achter zijn teamgenoot terechtkwam.
Terugkeer van de oude dominantie
BBC ziet de zege als “een terugkeer van de oude Verstappen en Red Bull”. Het Britse medium merkt op dat Verstappen zijn auto een jaar geleden nog “een monster” noemde, maar nu weer foutloos kon rijden op het hogesnelheidscircuit van Monza.
Verstappen pakte pole position in een recordtempo en controleerde de race vanaf de start. Na een kort duel met Norris in de openingsfase liep hij uit naar een voorsprong van meer dan 19 seconden. McLaren hoopte op een late safety car die hun strategie had kunnen redden, maar die kwam er niet.
Franse media prijzen “la dolce vita”
L’Équipe spreekt van “la dolce vita voor Verstappen in Italië” en benadrukt hoe de Red Bull-coureur na een spannende start de controle overnam. Het Franse medium beschrijft hoe Norris Verstappen aanvankelijk een “idioot” noemde via de radio, maar uiteindelijk geen antwoord had op het tempo van de Nederlander.
Verstappen gaf de positie netjes terug nadat hij de chicane had afgesneden bij de start, maar heroverde de leiding snel met een krachtige inhaalactie aan de buitenkant van de eerste bocht.
Teleurstelling voor Ferrari op thuisbasis
La Gazzetta dello Sport kan weinig positiefs melden over Ferrari’s thuisrace. Charles Leclerc en Lewis Hamilton misten het podium met respectievelijk de vierde en zesde plaats. De Italiaanse krant beschrijft hoe Ferrari koos voor een setup met weinig downforce, maar daardoor nerveus en moeilijk bestuurbaar werd.
Andrea Kimi Antonelli eindigde als negende in zijn thuisrace, maar verloor nog een positie door een tijdstraf voor onsportief rijgedrag. Voor de Italiaan van Mercedes was het wel een terugkeer in de punten na enkele moeilijke weekenden.
Verstappen lacht het hardst
Het moment dat internationaal de meeste aandacht kreeg was Verstappen’s reactie op de McLaren teamorders. Via zijn boordradio hoorde hij dat Piastri zijn plaats moest afstaan en reageerde met een lach: “Haha, vanwege een mislukte pitstop?”
Deze reactie symboliseert perfect hoe Verstappen en Red Bull weer de lachende derde waren terwijl hun concurrenten worstelden met interne problemen. Na negen races zonder overwinning was dit precies wat de regerend wereldkampioen nodig had.