
Foto: Ferrari
Leclerc verrast iedereen met pole in Hongarije
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Charles Leclerc heeft zaterdag voor een grote verrassing gezorgd door de pole position te pakken voor de Hongaarse Grand Prix. De Ferrari-coureur was met een tijd van 1:15.372 nipt sneller dan de McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris, die genoegen moesten nemen met de tweede en derde startpositie. Regerend wereldkampioen Max Verstappen kwalificeerde zich slechts als achtste.
McLaren verbijsterd door omslag in Q3
McLaren leek gedurende het weekend op weg naar een dominante kwalificatie. In Q2 waren Piastri en Norris nog ruim de snelsten met rondetijden in de 1:14, maar in Q3 konden beide coureurs deze snelheid niet evenaren.
“Het hangt ervan af waar je zit. Als je op de plek van Charles zit: fantastisch. Als je zit waar ik zit: bizar en behoorlijk frustrerend,” reageerde Piastri na afloop. “De omstandigheden veranderden compleet. Mijn eerste ronde in Q3 voelde slecht. De tweede poging voelde beter, maar was zelfs nóg langzamer.”
Piastri ging in Q3 bijna een halve seconde langzamer dan in Q2, een verschil dat hij niet kon verklaren. Ook Norris toonde zich teleurgesteld: “Q2 voelde erg goed en ik had er vertrouwen in dat ik nog kon verbeteren. Maar in Q3 voelde het ineens vreselijk.”
Verrassende prestaties in het middenveld
Aston Martin maakte indruk met Fernando Alonso op P5 en Lance Stroll op P6. Een andere opvallende prestatie kwam van Gabriel Bortoleto, die zijn Sauber naar de zevende startpositie stuurde, voor Verstappen.
De Racing Bulls completeerden de top tien met Liam Lawson op P9 en Isack Hadjar op P10.
Lewis Hamilton kende opnieuw een teleurstellende kwalificatie. De zevenvoudig wereldkampioen werd al in Q2 uitgeschakeld en start morgen vanaf P12. “Every time… every time, man,” verzuchtte hij over de boordradio.
Kansen voor de race
Ondanks de teleurstelling in de kwalificatie zijn beide McLaren-coureurs optimistisch over hun racekansen.
“Ik heb er redelijk veel vertrouwen in dat we nog kunnen winnen,” aldus Piastri. “We hadden hier vorig jaar een goede race en ons tempo is goed. Maar inhalen is lastig en Charles is snel.”
Norris deelt die mening: “Normaal gesproken zijn we in de race altijd iets sterker dan de rest. Charles zal het ons morgen niet eenvoudig maken, maar we gaan het meemaken.”
Volledige kwalificatie-uitslag GP Hongarije
| Positie | Coureur | Team | Tijd |
|---|---|---|---|
| 1 | Charles Leclerc | Ferrari | 1:15.372 |
| 2 | Oscar Piastri | McLaren | 1:15.398 |
| 3 | Lando Norris | McLaren | 1:15.413 |
| 4 | George Russell | Mercedes | 1:15.425 |
| 5 | Fernando Alonso | Aston Martin | 1:15.481 |
| 6 | Lance Stroll | Aston Martin | 1:15.498 |
| 7 | Gabriel Bortoleto | Sauber | 1:15.725 |
| 8 | Max Verstappen | Red Bull | 1:15.728 |
| 9 | Liam Lawson | Racing Bulls | 1:15.821 |
| 10 | Isack Hadjar | Racing Bulls | 1:15.915 |
| 11 | Oliver Bearman | Haas | 1:15.694 |
| 12 | Lewis Hamilton | Ferrari | 1:15.702 |
| 13 | Carlos Sainz | Williams | 1:15.781 |
| 14 | Franco Colapinto | Alpine | 1:16.159 |
| 15 | Kimi Antonelli | Mercedes | 1:16.386 |
| 16 | Yuki Tsunoda | Red Bull | 1:15.899 |
| 17 | Pierre Gasly | Alpine | 1:15.966 |
| 18 | Esteban Ocon | Haas | 1:16.023 |
| 19 | Nico Hulkenberg | Sauber | 1:16.081 |
| 20 | Alex Albon | Williams | 1:16.223 |