McLaren slaat kloof tijdens tweede training Silverstone

Lando Norris heeft de snelste tijd gereden tijdens de tweede vrije training voor de Grand Prix van Groot-Brittannië. De McLaren-coureur noteerde een 1:25.816 en was daarmee ruim twee tienden sneller dan Charles Leclerc. Lewis Hamilton completeerde de top drie. Max Verstappen moest genoegen nemen met de vijfde plaats en uitte zijn frustratie over de boordradio.

Red Bull Content Pool

Dominante Norris op thuiscircuit

Na een tweede plaats in de eerste vrije training zette Norris in de middag de toon op Silverstone. De Britse coureur, die geniet van sterke steun van het thuispubliek, sloeg een duidelijk gat naar de concurrentie. Teamgenoot Oscar Piastri eindigde op de vierde positie, maar moest bijna een halve seconde toegeven op Norris. McLaren toont hiermee aan dat ze op hun thuiscircuit over een sterke wagen beschikken.

Ferrari’s tonen vorm

Ferrari liet een veelbelovende snelheid zien met beide auto’s in de top drie. Charles Leclerc kwam het dichtst bij Norris met een achterstand van 0.222 seconden. Lewis Hamilton, die eerder op de dag de snelste was in VT1, zette zijn sterke vrijdag voort met een derde tijd. De zevenvoudig wereldkampioen lijkt zijn draai te vinden bij Ferrari en beleeft zijn beste vrijdag van het seizoen tot nu toe.

Verstappen worstelt met Red Bull

Bij Red Bull was het beeld minder rooskleurig. Max Verstappen moest een halve seconde toegeven op de tijd van Norris en uitte zijn ongenoegen via de boordradio. De viervoudig wereldkampioen werd uiteindelijk vijfde, wat aangeeft dat het team nog werk te verrichten heeft voor de kwalificatie. Teamgenoot Yuki Tsunoda kwam niet verder dan de vijftiende plaats.

De top tien werd verder gecompleteerd door Andrea Kimi Antonelli (Mercedes) op P6, gevolgd door Lance Stroll (Aston Martin), George Russell (Mercedes) en de Racing Bulls-coureurs Isack Hadjar en Liam Lawson.

Voorbode voor spannend weekend

De resultaten van de tweede training suggereren een potentieel spannend gevecht in de kwalificatie en race. Met McLaren in topvorm, Ferrari sterk vertegenwoordigd in de top drie en Red Bull dat nog zoekt naar de optimale afstelling, lijkt de strijd om de pole position open te liggen.

De derde vrije training en kwalificatie van morgen zullen uitwijzen of Norris zijn sterke vorm kan vasthouden en of Verstappen met Red Bull het gat kan dichten naar de concurrentie.

Volledige uitslag VT2 – GP Groot-Brittannië

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *