Onderbrekingen teisteren tweede vrije training Abu Dhabi, Verstappen slechts kort op de baan

Foto: Ferrari

F1Head

Onderbrekingen teisteren tweede vrije training Abu Dhabi, Verstappen slechts kort op de baan

📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!

Gepubliceerd op 24 november 2023 om 15:07

De tweede vrije training voor de Grand Prix van Abu Dhabi kende weinig actie voor de coureurs. Door twee stevige rode vlag onderbrekingen als gevolg van ongelukkige crashes was de track time beperkt. Zo vroeg in de sessie verloor Carlos Sainz de controle over zijn Ferrari en eindigde in de Tecpro-barriers, een situatie die de training tijdelijk stillegde.

Niet veel later, direct na de hervatting, verloor Nico Hülkenberg de controle over zijn Haas en maakte een pijnlijke kennis met de muur. Een tweede rode vlag was het gevolg. Zowel Sainz als Hülkenberg kwam ongeschonden uit hun respectievelijke bolides, maar de incidenten zorgden voor een significante vermindering in de beschikbare tijd op het circuit.

Verstappen zet derde tijd neer

Max Verstappen, die in eerdere sessies al liet zien dat hij comfortabel is op het Yas Marina Circuit, zette ondanks de verkorte sessie de derde snelste tijd neer. De drievoudig world champion klaagde echter over de boordradio over de afstelling van zijn RB19. “Hij stuitert als een kangoeroe,” meldde hij, een indicatie dat er mogelijk nog wat werk aan de winkel is voor het team van Red Bull Racing.

Leclerc topt de tijdenlijst

Het was Charles Leclerc die in de Ferrari de snelste tijd van de sessie reed. Opmerkelijk genoeg was het Lando Norris die hem op de hielen zat en een tweede tijd noteerde, wat bewijst dat het middenveld wellicht weer voor verrassingen kan zorgen.

Focus op rookies

De vrije trainingen in Abu Dhabi gaven ook rookies de kans om hun snelheid te tonen, aangezien teams verplicht zijn om jong talent tijdens de eerste vrije trainingen in te zetten. Dit betekende dat Verstappen tijdens de eerste sessie plaats moest maken voor Jake Dennis, die wat kostbare minuten kon meepakken in de F1-bolide.

Drukte in de pitlane

Opvallend was ook het beeld van filevorming in de pitlane bij de hervatting van VT2. Teams en coureurs stonden te popelen om elke mogelijke seconde van de training te benutten. Dit leidde tot een fille.

In het kort

De tweede vrije training in Abu Dhabi was een onstuimige aangelegenheid met meerdere rode vlaggen, waardoor er weinig tijd overbleef om echt nuttige data te verzamelen. Charles Leclerc klokte de beste tijd, terwijl Max Verstappen ondanks een klagerige RB19 toch nog de derde tijd neerzette. Met deze uitkomst is de aanloop naar de kwalificatie nog steeds onvoorspelbaar, en alle teams zullen extra druk ervaren om hun setup perfect te krijgen na een verloren middagsessie.

Volledige uitslag tweede vrije training Abu Dhabi 2023

Pos.CoureurTeamTijd
1Charles LeclercFerrari1:24.809
2Lando NorrisMcLaren1:24.852
3Max VerstappenRed Bull1:24.982
4Valtteri BottasAlfa Romeo1:25.024
5Sergio PérezRed Bull1:25.112
6George RussellMercedes1:25.122
7Guanyu ZhouAlfa Romeo1:25.223
8Lewis HamiltonMercedes1:25.315
9Pierre GaslyAlpine1:25.321
10Oscar PiastriMcLaren1:25.361
11Fernando AlonsoAston Martin1:25.397
12Daniel RicciardoAlphaTauri1:25.467
13Lance StrollAston Martin1:25.492
14Esteban OconAlpine1:25.566
15Yuki TsunodaAlphaTauri1:25.669
16Alexander AlbonWilliams1:26.081
17Kevin MagnussenHaas1:26.413
18Logan SargeantWilliams1:26.659
19Carlos SainzFerrari1:26.707
20Nico HulkenbergHaas1:27.147