George Russell heeft de eerste pole position van het nieuwe F1-tijdperk gepakt. De Mercedes-coureur was in Melbourne een klasse apart en versloeg teamgenoot Andrea Kimi Antonelli met drie tienden verschil. Het weekend kende veel drama, met crashes van zowel Antonelli als Max Verstappen.
Verstappen vliegt eruit in Q1
De kwalificatie begon met een enorme verrassing. Verstappen crashte tijdens zijn eerste vliegende ronde bij de eerste bocht. De achteras van zijn Red Bull blokkeerde plots onder het remmen.
“De auto blokkeerde gewoon bij de achteras. Fantastisch”, meldde Verstappen over de boordradio. De Nederlander tolde de grindbak in en raakte met de voorkant de bandenstapels. Hij stapte uit de auto en schudde zijn rechterhand, mogelijk door de impact terwijl hij het stuur vasthield.
Door de crash moet Verstappen zondag vanaf de twintigste plek starten. Carlos Sainz en Lance Stroll kwamen door technische problemen niet in actie, waardoor zij achter hem starten.
Russell domineert Q1 en Q2
Russell liet meteen zien waarom velen hem als favoriet voor de titel zien. In Q1 dook hij als eerste onder de 1:19 met een tijd van 1:19.507. Oscar Piastri en Lewis Hamilton completeerden de top drie.
In Q2 verhoogde Russell de druk verder. Hij klokte een 1:18.934 en was zes tienden sneller dan de rest. Charles Leclerc reed naar de tweede tijd, terwijl Antonelli derde werd. De Italiaan had in de derde vrije training nog zwaar gecrasht bij bocht twee, maar zijn team kreeg de auto op tijd gerepareerd.
Gevaarlijke situatie bij pitstraat
Aan het einde van Q2 ontstond bijna een crash bij de ingang van de pits. Gabriel Bortoleto viel stil met een technisch probleem. Liam Lawson en Arvid Lindblad kwamen met hoge snelheid aanrijden en moesten uitwijken. Bortoleto kon niet deelnemen aan Q3.
Antonelli incident in Q3
De beslissende sessie kende direct een rode vlag. Mercedes had de koelventilatoren vergeten te verwijderen uit de sidepods van Antonelli. De onderdelen vielen op de baan. Norris reed over een van de ventilatoren heen, waardoor het in stukken uiteenspatte.
Na de herstart zette Russell een 1:19.084 neer. Antonelli ging in zijn tweede poging naar een 1:18.811, maar Russell had het laatste woord. Met een 1:18.518 pakte hij pole, acht tienden sneller dan Hadjar op de derde plek.
Hadjar verrast op P3
Isack Hadjar reed een sterke kwalificatie voor Red Bull. De Fransman eindigde als derde, voor Leclerc en Piastri. Norris werd zesde, Hamilton zevende. De Racing Bulls-coureurs Lindblad en Lawson pakten de achtste en negende plek.
Fernando Alonso strandde met zijn Aston Martin-Honda in Q1 op de zeventiende plaats. Het team kampte het hele weekend met motorproblemen. De Cadillac-coureurs Sergio Perez en Valtteri Bottas eindigden als achttiende en negentiende.
Uitslag kwalificatie GP Australië 2026
| 1 | George Russell | Mercedes | 1:18.518 |
| 2 | Andrea Kimi Antonelli | Mercedes | 1:18.811 |
| 3 | Isack Hadjar | Red Bull | 1:19.303 |
| 4 | Charles Leclerc | Ferrari | 1:19.327 |
| 5 | Oscar Piastri | McLaren | 1:19.380 |
| 6 | Lando Norris | McLaren | 1:19.475 |
| 7 | Lewis Hamilton | Ferrari | 1:19.478 |
| 8 | Arvid Lindblad | Racing Bulls | 1:19.994 |
| 9 | Liam Lawson | Racing Bulls | 1:21.247 |
| 10 | Gabriel Bortoleto | Audi | Geen tijd |
| 11 | Nico Hulkenberg | Audi | 1:20.303 |
| 12 | Oliver Bearman | Haas | 1:20.311 |
| 13 | Esteban Ocon | Haas | 1:20.491 |
| 14 | Pierre Gasly | Alpine | 1:20.501 |
| 15 | Alex Albon | Williams | 1:20.941 |
| 16 | Franco Colapinto | Alpine | 1:21.270 |
| 17 | Fernando Alonso | Aston Martin | 1:21.969 |
| 18 | Sergio Perez | Cadillac | 1:22.605 |
| 19 | Valtteri Bottas | Cadillac | 1:23.244 |
| 20 | Max Verstappen | Red Bull | Geen tijd |
| 21 | Carlos Sainz | Williams | Geen tijd |
| 22 | Lance Stroll | Aston Martin | Geen tijd |
