
Foto: Red Bull Content Pool
Verstappen klaagt over grip en eindigt slechts als zesde in VT3
📱 Download de F1Head app voor sneller F1 nieuws!
Verstappen zakt weg na sterke vrijdag
Verstappen had vrijdag nog de snelste tijd gereden in de tweede training. Tevreden was hij toen allerminst. De Nederlander worstelde vooral tijdens de lange runs met grip. “Het is alsof ik op ijs rijd”, meldde hij na afloop. Die problemen bleken ook zaterdag niet verholpen. Verstappen kwam niet verder dan 1:17.242, wat hem op zes tienden van Norris bracht.
De Red Bull-coureur gebruikte naar verluidt een conservatief motorvermogen. Dat verklaart een deel van de achterstand, maar niet alles. Via de boordradio deelde Verstappen mee dat hij geen grip had aan de voor- en achterkant van de auto. Het team had van vrijdag op zaterdag veranderingen doorgevoerd aan de wagen. Verstappen verscheen daarom al vroeg op de baan om die aanpassingen te evalueren.
Piastri zes tienden achter teamgenoot
Ook Oscar Piastri kon niet meekomen met de snelheid van zijn teamgenoot. De Australiër eindigde als vijfde met een achterstand van 0.599 seconden op Norris. Net als vrijdag leek Piastri een stap achter te lopen. De achterstand van zes tienden is aanzienlijk met het oog op de kwalificatie later op zaterdag.
Sessie begint rustig
De training kende een trage start. Lance Stroll en Fernando Alonso waren de enigen die zich in de eerste minuten op het circuit meldden. Beide Aston Martin-coureurs schuurden sets zachte banden. Pas daarna volgden de andere teams. Verstappen brak met zijn patroon door al na vier minuten naar buiten te gaan. Normaal wacht Red Bull tot halverwege de sessie, wanneer de temperaturen hoger liggen.
De Nederlander zette de eerste tijd op de klokken met 1:18.914 op de mediums. Die tijd zou uiteindelijk ruim twee seconden langzamer blijken dan de snelste rondes. Hamilton kwam ook vroeg naar buiten maar blokkeerde direct bij de eerste bocht. Hij reed vervolgens wijd bij bocht vier. De Ferrari-coureur leek opnieuw te kampen met remproblemen.
Strijd barst los in slotfase
De eerste helft van de sessie verliep weinig representatief. Verstappen verbeterde naar 1:18.051 op mediums. Carlos Sainz nam de leiding over met 1:18.028 op softs. Norris reageerde met 1:18.015, eveneens op mediums. George Russell dook als eerste onder de 1:18 met een 1:17.892. De top zes zat binnen enkele honderdsten van elkaar. Vijf verschillende teams vulden de eerste vijf posities.
De laatste vijftien minuten brachten een golf aan kwalificatie-simulaties. Alex Albon leek snel onderweg maar blokkeerde zwaar in het stadiongedeelte en schoot rechtdoor. “De auto voelt vreemd”, meldde de Williams-coureur. Isack Hadjar nam de kop met 1:17.396. Vervolgens wisselden Piastri, Charles Leclerc en Andrea Kimi Antonelli elkaar af aan de top.
Hamilton zet maatstaf, Norris gaat erover
Hamilton ging als eerste echt los met 1:16.978. De Ferrari-coureur dook bijna drie tienden onder de rest. Maar Norris had het laatste woord. Met drie paarse sectoren noteerde hij 1:16.633. De voorsprong op nummer twee bedroeg 0.345 seconden. Russell maakte de Britse top drie compleet met 1:17.145. Leclerc werd vierde voor Piastri.
Problemen bij Williams en Aston Martin
Williams beleefde een moeilijke sessie. Sainz, die halverwege nog aan de leiding had gestaan, schoot bij zijn laatste poging over het gras bij bocht een. Hij zakte terug naar de vijftiende plaats. Albon eindigde als zestiende na meerdere blokkades. De Thai was ervan overtuigd dat zijn auto een probleem had.
Aston Martin kampte met technische problemen bij Alonso. Het team ontdekte een issue aan de voorkant rechts van de wagen. Alonso keerde niet meer terug op de baan na zijn vroege runs. Hij reed slechts twaalf ronden, de helft van wat anderen deden. De Spanjaard gebruikte geen zachte banden en werd laatste met 1:18.611.
Mercedes en Ferrari in de mix
Hamilton en Russell lieten zien dat Mercedes meedoet om de topposities. Beide coureurs eindigden in de top drie. Leclerc werd vierde voor Ferrari. Het Italiaanse team lijkt opnieuw competitief in Mexico-Stad. De hooggelegen baan op 2.200 meter boven zeeniveau stelt andere eisen aan de wagens dan reguliere circuits.
De kwalificatie begint zaterdag om 23.00 uur Nederlandse tijd. Norris gaat als favoriet de strijd om poleposition in. Verstappen heeft werk te verrichten om zijn problemen op te lossen. Voor Piastri geldt hetzelfde als hij zijn achterstand op teamgenoot Norris wil goedmaken.
Volledige uitslag derde training
| Pos | Coureur | Team | Tijd | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lando Norris | McLaren Mercedes | 1:16.633 | – |
| 2 | Lewis Hamilton | Ferrari | 1:16.978 | +0.345 |
| 3 | George Russell | Mercedes | 1:17.145 | +0.512 |
| 4 | Charles Leclerc | Ferrari | 1:17.199 | +0.566 |
| 5 | Oscar Piastri | McLaren Mercedes | 1:17.232 | +0.599 |
| 6 | Max Verstappen | Red Bull Racing | 1:17.242 | +0.609 |
| 7 | Andrea Kimi Antonelli | Mercedes | 1:17.253 | +0.620 |
| 8 | Isack Hadjar | Racing Bulls | 1:17.396 | +0.763 |
| 9 | Yuki Tsunoda | Red Bull Racing | 1:17.415 | +0.782 |
| 10 | Gabriel Bortoleto | Sauber | 1:17.526 | +0.893 |
| 11 | Liam Lawson | Racing Bulls | 1:17.552 | +0.919 |
| 12 | Esteban Ocon | Haas | 1:17.574 | +0.941 |
| 13 | Lance Stroll | Aston Martin | 1:17.598 | +0.965 |
| 14 | Nico Hulkenberg | Sauber | 1:17.664 | +1.031 |
| 15 | Carlos Sainz | Williams | 1:17.801 | +1.168 |
| 16 | Alex Albon | Williams | 1:17.994 | +1.361 |
| 17 | Oliver Bearman | Haas | 1:18.046 | +1.413 |
| 18 | Pierre Gasly | Alpine | 1:18.412 | +1.779 |
| 19 | Franco Colapinto | Alpine | 1:18.581 | +1.948 |
| 20 | Fernando Alonso | Aston Martin | 1:18.611 | +1.978 |