Aston Martin wist het zelf niet helemaal zeker. Eerst sprak het team over een ‘vermoedelijk defect aan de linker achterophanging’ bij Lance Stroll, later op de middag klonk het ineens dat die ophanging ‘niet beschadigd’ was. Tussen die twee tegenstrijdige mededelingen in miste de Canadees de volledige tweede vrije training, terwijl Ferrari domineert VT2 Hongarije met opnieuw een dubbele voorsprong op de rest van het veld.
Adrian Newey hield het bij een voorzichtige formulering. “We zijn nog bezig de achtergrond te achterhalen”, zei de teambaas voorafgaand aan de tweede sessie. Zijn nieuwe AMR26, met zestien aangekondigde updates, moest zich dit weekend eindelijk gaan bewijzen. In plaats daarvan bleef alleen Fernando Alonso over om data te verzamelen, negentiende op 2,990 seconden.
Lees ook: Verstappen en Sainz opgeroepen door stewards na incident VT1 Hongarije
Hamilton wint duel met Leclerc
Op de baan zelf ging het gewoon door waar Ferrari in de eerste training was gebleven. Charles Leclerc reed nog even naar de snelste tijd met 1.18.877, nadat hij in de slotfase last had van Russell die hem ophield in zijn laatste poging. Lewis Hamilton sloeg vervolgens terug met 1.18.729 en pakte daarmee de topplek voor de tweede keer op vrijdag. Lando Norris eindigde als derde, een halve seconde langzamer dan Hamilton, met zijn vernieuwde McLaren.
Voor Max Verstappen werd het een middag vol frustratie. De Nederlander klaagde over schakelmomenten, een stugge achteras en een zitpositie die niet klopte. “Ik glijd door de cockpit en heb er rugpijn van”, meldde hij over de boordradio. Red Bull haalde hem terug de pits in om aanpassingen te doen. Verstappen eindigde als vierde, 0,692 seconden achter Hamilton, en raakte later in de sessie ook nog debris op de baan, zonder noemenswaardige schade.
Lees dit soort nieuws ook onderweg in de F1Head app
Gratis beschikbaar voor Android, push-notificaties bij breaking news, WK-standen, kalender en meer.
Colapinto tekent voor enige rode vlag
Franco Colapinto zorgde voor de enige onderbreking van de sessie. In de laatste bocht verloor de Argentijn de achterkant van zijn Alpine en gleed achterwaarts de bandenstapel in. “Met mij gaat het goed”, meldde hij zelf via de boordradio, al was de schade aan zijn A526 aanzienlijk. Voor het team van Flavio Briatore betekent dat een nachtje doorwerken voor de derde training zaterdag.
Mercedes zoekt grip op glad Hungaroring
Bij Mercedes klonk het somberder dan de resultatenlijst doet vermoeden. George Russell noemde de balans van zijn W17 “vreselijk” en “totaal uit balans”, terwijl teamgenoot Kimi Antonelli meldde dat hij “bijna twee keer spinde bij het remmen.” De WK-leider strandde uiteindelijk op de dertiende plaats, deels omdat zijn snelste tijd op mediums stond in plaats van op de softs waarmee de rest van het veld reed. Ook Pierre Gasly klaagde over zijn Alpine: “Er voelt iets kapot in bocht 12, iets met de voorkant klopt niet.”
Lees ook: Leclerc verrast met dikke voorsprong in eerste training Hongarije
De wind en het gebrek aan grip op delen van het vernieuwde asfalt maakten van vrijdag een dag vol kleine foutjes en grote irritatie. Wie de eerste training nog had gezien, waarin Leclerc met bijna een halve seconde voorsprong reed, kon zich niet voorstellen dat Ferrari daarna nog verder zou weglopen. Toch is dat precies wat er gebeurde. Ook het eerdere steward-incident tussen Verstappen en Sainz deed weinig af aan het beeld dat Red Bull dit weekend moeizamer aan de weg timmert dan gewend.
Twee Ferrari’s vooraan, een team dat niet zeker weet wat er kapot ging bij zijn eigen coureur, en een wereldkampioenschapsleider die zijn snelste ronde op de verkeerde band reed: dat is de stand van zaken na vrijdag in Boedapest. Wie zaterdag naar de kwalificatie kijkt, doet er goed aan zich niet blind te staren op de tijdenlijst van vandaag.
Volledige uitslag VT2 Grand Prix van Hongarije
| Positie | Coureur | Team | Tijd | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Lewis Hamilton | Ferrari | 1:18.729 | – |
| 2 | Charles Leclerc | Ferrari | 1:18.877 | +0.148 |
| 3 | Lando Norris | McLaren | 1:19.228 | +0.499 |
| 4 | Max Verstappen | Red Bull | 1:19.421 | +0.692 |
| 5 | George Russell | Mercedes | 1:19.662 | +0.933 |
| 6 | Isack Hadjar | Red Bull | 1:19.800 | +1.071 |
| 7 | Liam Lawson | Racing Bulls | 1:20.041 | +1.312 |
| 8 | Oscar Piastri | McLaren | 1:20.101 | +1.372 |
| 9 | Nico Hulkenberg | Audi | 1:20.125 | +1.396 |
| 10 | Arvid Lindblad | Racing Bulls | 1:20.253 | +1.524 |
| 11 | Gabriel Bortoleto | Audi | 1:20.474 | +1.745 |
| 12 | Esteban Ocon | Haas | 1:20.557 | +1.828 |
| 13 | Kimi Antonelli | Mercedes | 1:20.693 | +1.964 |
| 14 | Pierre Gasly | Alpine | 1:20.816 | +2.087 |
| 15 | Oliver Bearman | Haas | 1:20.950 | +2.221 |
| 16 | Alex Albon | Williams | 1:20.973 | +2.244 |
| 17 | Carlos Sainz | Williams | 1:21.426 | +2.697 |
| 18 | Valtteri Bottas | Cadillac | 1:21.442 | +2.713 |
| 19 | Fernando Alonso | Aston Martin | 1:21.719 | +2.990 |
| 20 | Sergio Perez | Cadillac | 1:21.792 | +3.063 |
| 21 | Franco Colapinto | Alpine | 1:22.531 | +3.802 |
| 22 | Lance Stroll | Aston Martin | Geen tijd | – |