Mercedes is constructeurskampioen na een race zonder podiumplaats. George Russell finishte zondag als vierde en Kimi Antonelli als vijfde in de Grand Prix van São Paulo, en dat was genoeg voor de titel. Ferrari kwam niet verder dan een zevende plaats voor Charles Leclerc en een negende plaats voor Lewis Hamilton. In de WK-stand na São Paulo heeft Mercedes 652 punten, tegen 512 voor Ferrari.
Mercedes heeft de titel met nog drie races te gaan
Het verschil tussen Mercedes en Ferrari is 140 punten. In de resterende races zijn nog 129 punten te verdienen, dus de titel is binnen. Mercedes won de constructeurstitel voor de negende keer, de eerste sinds 2021.
Het was de eerste Grand Prix van het seizoen waarin geen van beide Mercedes-coureurs op het podium stond. Antonelli nam bij de start de leiding, maar draaide in de tweede ronde weg in bocht 1 nadat hij naar softs was gegaan. Hij meldde dat zijn auto uit zichzelf stuurde en dat hij vooral in de linkerbochten moeite had. Russell draaide weg bij de uitgang van de pit lane nadat hij van intermediates naar softs was gegaan. Hij hield het daarna bij één stint op slicks en versloeg Antonelli voor het eerst sinds Baku in september.
Lees ook: Stewards onderzoeken Antonelli na onveilige release in het pad van een Alpine
Verstappen houdt tweede plek in de WK-stand na São Paulo
Max Verstappen startte vanaf de 21e plek en reed in de eerste ronden tien plaatsen omhoog. Hij eindigde als tweede, 14,602 seconden achter Lando Norris. Met 279 punten staat hij tweede in de WK-stand van de coureurs, 33 punten voor op Norris. Antonelli leidt met 390 punten en is al wereldkampioen.
Russell is met 262 punten derde. Hamilton zakte naar de vierde plaats met 261 punten. Hij begon na de vervanging van zijn complete power unit achteraan op de grid en reed in de openingsronde van de 20e naar de negende plaats. Daarna verloor hij terrein op intermediates, werd hij ingehaald door Fernando Alonso en draaide hij kort voor zijn laatste pitstop weg. Hij finishte negende, achter Liam Lawson en Leclerc.
Leclerc is vijfde met 251 punten. Norris won de race, de eerste zege voor McLaren sinds Zandvoort eind augustus, en staat zesde met 246 punten. Oscar Piastri werd zesde, 56,4 seconden achter zijn teamgenoot.
Lees ook: Norris wint de race in São Paulo voor Verstappen en Hadjar
Red Bull en McLaren halen evenveel punten
In de constructeursstand bleef de verhouding tussen Red Bull en McLaren gelijk. Red Bull pakte 33 punten met de tweede plaats van Verstappen en de derde plaats van Isack Hadjar. McLaren kreeg er eveneens 33 voor de zege van Norris en de zesde plaats van Piastri. Red Bull is derde met 415 punten, McLaren vierde met 398.
Nico Hülkenberg pakte als tiende het laatste punt van de race voor Audi. Hij kreeg een tijdstraf van tien seconden omdat hij bij bocht 1 van de baan raakte in een gevecht met Franco Colapinto.
Volledige stand coureurs
| Pos | Coureur | Team | Punten |
|---|---|---|---|
| 1 | Kimi Antonelli | Mercedes | 390 |
| 2 | Max Verstappen | Red Bull | 279 |
| 3 | George Russell | Mercedes | 262 |
| 4 | Lewis Hamilton | Ferrari | 261 |
| 5 | Charles Leclerc | Ferrari | 251 |
| 6 | Lando Norris | McLaren | 246 |
| 7 | Oscar Piastri | McLaren | 152 |
| 8 | Isack Hadjar | Red Bull | 122 |
| 9 | Liam Lawson | Racing Bulls | 87 |
| 10 | Pierre Gasly | Alpine | 42 |
| 11 | Arvid Lindblad | Racing Bulls | 38 |
| 12 | Franco Colapinto | Alpine | 27 |
| 13 | Oliver Bearman | Haas F1 Team | 23 |
| 14 | Gabriel Bortoleto | Audi | 14 |
| 15 | Nico Hülkenberg | Audi | 14 |
| 16 | Esteban Ocon | Haas F1 Team | 7 |
| 17 | Fernando Alonso | Aston Martin | 7 |
| 18 | Carlos Sainz | Williams | 7 |
| 19 | Alexander Albon | Williams | 5 |
| 20 | Yuki Tsunoda | Racing Bulls | 1 |
| 21 | Ryo Hirakawa | Haas F1 Team | 1 |
| 22 | Lance Stroll | Aston Martin | 0 |
| 23 | Valtteri Bottas | Cadillac | 0 |
| 24 | Sergio Pérez | Cadillac | 0 |
| 25 | Rafael Câmara | Haas F1 Team | 0 |
Volledige stand constructeurs
| Pos | Team | Coureurs | Punten |
|---|---|---|---|
| 1 | Mercedes | Kimi Antonelli, George Russell | 652 |
| 2 | Ferrari | Lewis Hamilton, Charles Leclerc | 512 |
| 3 | Red Bull | Max Verstappen, Isack Hadjar | 415 |
| 4 | McLaren | Lando Norris, Oscar Piastri | 398 |
| 5 | Racing Bulls | Liam Lawson, Arvid Lindblad, Yuki Tsunoda | 112 |
| 6 | Alpine | Pierre Gasly, Franco Colapinto | 69 |
| 7 | Haas F1 Team | Oliver Bearman, Esteban Ocon, Ryo Hirakawa | 31 |
| 8 | Audi | Gabriel Bortoleto, Nico Hülkenberg | 28 |
| 9 | Williams | Carlos Sainz, Alexander Albon | 12 |
| 10 | Aston Martin | Fernando Alonso, Lance Stroll | 7 |
| 11 | Cadillac | Valtteri Bottas, Sergio Pérez | 0 |
Nog drie races
Na de Grand Prix van São Paulo zijn 20 van de 23 races verreden. Het seizoen heeft nog drie races, te beginnen met de Grand Prix van Las Vegas.
